Soutěžní dřevostavba

15.03.2021

Tentokrát jsme se podíleli na návrhu projektu atypické skeletové dřevostavby zařazené do soutěže Dřevěná stavba roku.

Architektonický návrh rodinného domu je dílem mladých projektantů ze studia Harfen Ateliér. Jejich tvorbou se prolíná spojení moderního bydlení s přírodou a životním prostředím. 

Konkrétně je tato stavba zajímavá především svým tvarem a způsobem, jakým byla propojena s členitým terénem pozemku. Jednotlivá podlaží totiž kopírují svah pozemku a využívají jej tak bez nadměrných zásahů do krajiny. Dům je ze strany místní zástavby nenápadný - viditelné je pouze horní podlaží s plochou ozeleněnou střechou, ve směru do krajiny se však otvírají všechna tři prosklená podlaží objektu a nabízejí tak krásné nerušené výhledy.

Dřevo je v tomto rodinném domě využito nejen jako nosný a konstrukční materiál, ale je také důležitým estetickým prvkem, který dotváří celkový dojem propojení s přírodou.

Pokud vás stavba zaujala, můžete ji svým hlasem podpořit na stránkách soutěže Dřevěná stavba roku. Soutěž každoročně pořádá nadace Dřevo pro život, která šíří mezi veřejnost povědomí o výhodách použití dřeva ve stavebnictví.